Yükleniyor...
Hızlı iletişim! +90 232 440 2822 | bilgi@bucateknik.com

Wifi Sorunlarına Çözüm Buca Teknik'te

Wifi Sürekli Kopuyor, İnternetim Yavaş

Wifi sorunlarının 3 temel nedeni vardır.

Birincisi bütüm modemlerin aynı fabrikasyon ayarlarında olmasıdır. Tüm ayarların aynı olması, bütün verilerin aynı frekansta aktarım yapması demektir ki bu durumda veri kaybı yaşanması muhtemeldir.

İkincisi klasik olan cihaz arızalarıdır. Modem kullanıcıları genellikle ve hatta büyük ölçüde cihazlarını kapatmazlar. Oysa ki her elektronik cihazda olduğu gibi modeminizinde dinlenmesi gerekir. Sürekli aktif çalışan modem zamanla ısınma ve bellek yüklemesinden dolayı arızalara sebebiyet verir.

Üçüncüsü ve sorunların 20%'sine tekamül eden sorun çevresel nedenlerdir. Wifi'nin frekanslar ile çalıştığını unutmamak gerekir. Modeminizin yakınında bulunan mikrodalga cihazlar, yansımayı sağlayacak ayna gibi benzeri birimler ve daha bir çok çevre birimleri.

Nasıl Çözülür ?

Öncelikle servis hizmetimizden yararlanarak keşif yapmamıza izin verin. Yukarıda bahsi geçen sebepleri inceleyelim ve sizlere çözüm üretelim. Talepleriniz doğrultusunda kurulum, ayar veya cihaz desteği sağlayalım.

Wifi Çekmiyor ?

Modem wifilerinin çekim güçleri farklıdır. Standart olarak verilen modemler orta düzeyin biraz altında veya düşük düzeydedir. Çekim gücü herşey demek değildir. Duvar kalınlıkları ve duvarlara atılan sıva yada beton dahi wifi çekimini etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlarda modem desteği yeterli gelmese bile, güçlendirici ürünler ile çekim gücünüzü arttırıyoruz.